RSS

Vážení příznivci lesního baru – Jak sbírka dopadla?

20 bře

Sbírky, která probíhala od 22.12. 2013 do 22.12. 2014 se zúčastnilo okolo 100 přispěvatelů. Příspěvky se pohybovaly mezi 100 Kč až do 30.000,- . Celkem bylo vybráno 136 491 Kč , které Marek použije na proplacení protézy. Opravdu všem ještě jednou moc děkujeme za pomoc Markovi. A Pokud vás zajímá jak to vidí Marek, zde je jeho pár slov:

Vážení příznivci Lesního baru,

chci touto cestou poděkovat všem přispěvatelům na pořízení podkolenní protézy a vyjádření podpory a solidarity. Po úrazu, který se mi stal při přibližování dříví lanovkou došlo k zachycení mé pravé nohy do smyčky lana a k amputaci nohy nad kotníkem. Byl jsem převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci, kde jsem prodělal 6 operací, včetně pokusu o záchranu nohy až po dodatečné úpravy pahýlu. Celkově jsem zde s krátkými přestávkami strávil 5 měsíců, z čehož 3,5 měsíců na rehabilitační klinice. Z nemocnice jsem již byl schopen odejít s dočasnou protézou rovnou do nové práce u státního podniku Lesy ČR jako sezónní pomocný pracovník v ochranně lesa. Po ukončení sezónních prací u LČR jsem se začal zabývat výrobou historických zbraní, což je zároveň i mým koníčkem.

Zhruba od října minulého roku přišla na řadu finální protéza, se kterou kvůli formování pahýlu dojíždím na neustálé úpravy, ale už umožňuje lepší pohyb a mohu s ní pravidelně cvičit. Poslední dobou mi tak k chůzi stačí pouze jedna berle a věřím, že zanedlouho už nebudu potřebovat ani ji. Do budoucna bych si chtěl pořídit protézu, která mi umožní ještě aktivnější pohyb, třeba i běh. Část nákladů uhradí pojišťovna, část sbírka ( 136 491 Kč) a zbytek doplatím z úspor.

Na závěr chci ještě poděkovat všem drobným, středním i velkým přispěvatelům, doktorům a fyzioterapeutům za skvělou péči a možnost postavit se zpět na nohy, dále pak Myslivecké společnosti Obří skály za uspořádání sbírky, především pak týmu Lesního baru v Lipové – lázni.

S pozdravem,

Marek Vasilčík

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Původní text ke sbírce

V červenci 2012 uplynulo již 5 let fungování a provozování Lesního baru na Jesenicku v Rychlebských horách. Z recesistické a lehce provokativní záležitosti se stal atraktivní turistický cíl lidí všech generací. Mnoho návštěvníků zde přichází v rámci tzv. zvídavě-zvědavé turistiky, zda Lesní bar funguje na pověstných principech poctivosti, důvěry, tolerance, solidarity a respektu. A opravdu, na základě zmíněných, v dnešní společnosti již opomíjených a v minulosti dávné zcela přirozených lidských základních principech chování, je Lesní bar provozuschopný.

  Velmi si vážím všech návštěvníků, kteří se zde chovají ne jako doma, ale jako v Lesním baru. Vážím si také návštěvníků, kteří ač majíc existenční problémy či co dočinění se zákonem, oceňují na Lesním baru danou důvěru, kterou již jinde pozbyli a chovají se zde jinak než v běžném životě, kde jim není nic svaté (cizí). Je to pro ně nehlídaný objekt, vše volně přístupné, až podezřele se nabízející a není již pro ně atraktivní si cokoli přivlastnit bez zaplacení. Asi jako když pytlák dostane povolenku k lovu. Protipólem poctivých návštěvníků stále zůstávají někteří mladiství, většinou bez zaměstnání, chodících v mikinách s kapucí – nejčastěji po půlnoci a jsou nevychovatelní.

A proč to vše píši?

  Jedním z takových, kteří se mohli poflakovat po okolí, nehledat si práci či hledat, ale nic proto neudělat, mohl být i Marek Vasilčík, absolvent Střední lesnické technické školy v Hranicích na Moravě z Jeseníku. Po absolvování střední školy se, na rozdíl od některých svých vrstevníků, nezařadil na pracovní úřad, ale sám aktivně hledal možnosti uplatnění. Byť středoškolák, našel si práci na dělnických pozicích v lesním hospodářství. Marek si pořídil železného koně na splátky, s kterým přibližoval dřevní hmotu. K tomu vypomáhal při obsluze lesní lanovky jako strojník. Právě během práce u lesní lanovky dne 11.10.2012 se mu nešťastnou náhodou stal vážný úraz. Smyčka lana navíjejícího se na traktorový buben mu amputovala část pravé dolní končetiny pod kolenem. Tato nešťastná událost se stala 200 m od Horního baru a 100 m od vyhlídky – panoramata. Práce v lese je jen dřina v měnících se klimatických podmínkách, o platech nemluvě. Přesto se chce Marek vrátit zpět k práci v lese, byť s jistým omezením – handicapem. Aby toto omezení bylo co nejmenší potřebuje kvalitní protézu. Marka znám jako slušného a poctivého pracanta. Úraz se mu stal v blízkosti lesních barů fungujících na principech tolerance a solidarity.

Veřejná sbírka

  Nájemce barů Myslivecká společnost Obří skály o.s. pro Marka Vasilčíka zorganizovala Veřejnou sbírku za účelem pořízení kvalitní podkolení protézy, jejíž cena se pohybuje cca 300.000,- Kč. Veřejná sbírka byla zahájena ke dni 22.12.2012.

Pro případné dotazy či vystavení potvrzení k odpočtu daně volejte na telefonní číslo 739 473 457.

mv bar

Reklamy
 
komentářů 9

Posted by on 20 Březen, 2013 in Uncategorized

 

9 responses to “Vážení příznivci lesního baru – Jak sbírka dopadla?

 1. Pavel

  9 Říjen, 2013 at 09:21

  No nevím, já potvrzení o daru bez problémů dostal. Nevím, jak dlouho jste čekal na reakci na mail, ale ještě bych neházel flintu do žita.

   
 2. Petr

  9 Říjen, 2013 at 09:07

  Dobrý den
  Chci se s Vámi podělit o špatnou zkušenost.
  Lesní bar se mi moc líbil a zrovna tak povídání k Veřejné sbírce, tak jsem zaslal peníze. Po pár dnech jsem chtěl požádat o Potvrzení o daru. Jaké však bylo moje zklamání, když jsem zjistil že na uvedený telefon se nedá dovolat ani zaslat SMS a na můj mail zaslaný na zde uvedenou adresu pavlickovae… jsem taky žádnou odpověď nedostal.
  Škoda, v lese bylo tak hezky…

   
 3. Marcela

  23 Srpen, 2013 at 06:31

  Dobrý den,
  zajímalo by mě, kolik se už celkem vybralo peněz ve sbírce?
  Děkuji

   
 4. Anonymní

  4 Červen, 2013 at 08:15

  Dobrý den.
  Bylo by dobré informovat, že Marek má zaplatit ze svého 300 000,– Kč za protézu. Myslím si, že kdyby každý dospělý návštěník 1. lesního baru poslal jen 100,– Kč na účet Marka, tak by se tam sešla slušná částka peněz. Sama jsem si zadala trvalý příkaz k účtu do doby platnosti. Jen jsem postrádala u účtu informace o variabilním smybolu, takže doufám, že vše bude v pořádku.
  Přeji Markovi, ať se sejde co nejvíce peněz.
  Marie Poskočilová

   
 5. pomoc

  15 Květen, 2013 at 11:57

  Předejte Markovi kontakt na úžasné lidičky- amputáře, kteří umí žít a bavit se lépe než my zdraví: http://www.facebook.com/petr.castka.5#!/nofoot.nostress?hc_location=stream

   
 6. lesnibar

  21 Duben, 2013 at 19:54

  dobrý den

  adresa – ing. Pavlíček Václav

  Lipová lázně 249

  79063

  email – PavlickovaE@seznam.cz

  Václav

   
 7. Pavel

  19 Duben, 2013 at 10:38

  Dobře, ale na jakou adresu Vám mohu poslat emailem žádost o potvrzení a moje údaje (které budete potřebovat)?
  Bohužel jsem tady nikde Vaši kontaktní adresu nenašel.
  Díky.

   
 8. lesnibar

  18 Duben, 2013 at 20:06

  DOBRÝ DEN MOHU TO POSLAT TAKÉ EMAIL

  VÁCLAV

   
 9. Pavel

  17 Duben, 2013 at 17:54

  Bylo by možné poslat náležitosti k potvrzení o daru e-mailem? Asi není potřeba to domlouvat po telefonu.

   

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: